DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
 

Sádrokartonářské a stavební práce

Výhody sádrových omítek

                       Výhody sádrových omítek a stěrek

 

 
Jemné sádrové stěrky a omítky jsou ideálním materiálem pro omítání a přípravu povrchů před malováním.

Mezi jejich hlavní výhody patří

  • vysoká kvalita a estetika povrchu
  • sjednocení hladkosti povrchů různých materiálů
  • přírodní ekologicky nezávadný materiál, PH 6-7
  • příjemné klima v interiéru
  • netřeba brousit
  • nízká spotřeba materiálu
  • vysoká produktivita práce
  • vysoká přídržnost k podkladu
  • snadná a neznatelná opravitelnost

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Sádrové omítky a stěrky jsou ideálním materiálem pro vyrovnání a přípravu povrchů před malováním. Mají prakticky neomezené možnosti použití na všech pevných podkladech, téměř všech typech interiérů od sklepa až po půdu, při různých rekonstrukcích, finálních úpravách povrchů či dokončovacích pracech

Sádrové omítky a stěrky jsou vhodné pro sjednocení omítaných a sádrokartonových povrchů v rámci jedné místnosti.

Sádrové omítky a stěrky Rigips jsou vyrobeny z přírodního sádrovce, proto se jejich pH pohybuje mezi 6-7, neobsahují žádné agresivní příměsi, jako třeba vápno, které se používá u všech vápenocementových štuků.

Díky svým základním vlastnostem, kterými jsou pórovitost a vázanost vody v sádře, dokážou sádrové omítky a stěrky příjmat a následně odevzdávat právě tolik vlhkosti do místnosti, aby vzduch nebyl příliš suchý. Tímto způsobem neustále udržují vnitřní vlhkost na téměř stejné a velice příjemné hodnotě a zajistí tím vytvoření příjemného mikroklimatu.

Pokud mají stěny hlazený povrch, usazuje se na nich také podstatně méně všudypřítomného prachu než na klasických omítkách. Výhodou sádrových omítek a stěrek je vysoká kvalita a estetika povchu stěn.

Při dodržení správné aplikace a technologického postupu není třeba celoplošného broušení po celou dobu realizace. Nedochází tak k vytváření prachu z broušení jako při tradičním stěrkování.

Sádrové omítky se používají při konečných úpravách interiérů. Vyznačují se jednoduchou aplikací a v případě poškození je lze snadno opravit. 

Sádrové omítky Vám šetří čas a tím i peníze. Zatím co klasické jádrové omítce musíme dopřát na každý milimetr tloušťky jeden den pro dozrání a vypraskání, sádrova omítka má konečný tvar cca již po dvou hodinách. Bez ohledu na tloušťku vrstvy lze nanášet v jednom kroku až 30 mm. Směs nestéká, nepadá- díky tomu je snažší například i natažení stropu než s jinými materiály. Navíc sádrove omítky jsou naneseny i finalizovány během jedné směny.

 - Sádrové omítky a stěrky lze aplikovat na všechny druhy pevných podkladů. 
  - Sádrové omítky a stěrky se nanáší dle potřeby ručně nebo strojem
 
 
 
 Vytvořeno službou WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek